Opstelling DTC '07: Jamie Brunninkhuis; Daan Groener (Mick Fox), Jurriën Arends, Pim Scholte Lubberink, Rik Groeneveld; Lars Arens, Wout Groeneveld, Mark Hesselink; Sam Tebbe, David Westerhof (Max Oortman, Nick Huusken) en Luuk Oortman.
Op Sportpark de Pol speelde DTC haar laatste competitiewedstrijd tegen Bentelo. De ploeg van trainer Cas Bruns moest minimaal een punt pakken om op eigen kracht nacompetitie te ontlopen. Bij een nederlaag was het afhankelijk van de uitslagen op andere velden. Beide ploegen troffen elkaar nog niet zo lang geleden (op Tweede Paasdag) in Lattrop. Toen bleek DTC met 2-0 te sterk waardoor Bentelo de eerste periodetitel aan zich voorbij zag gaan. Nu stonden er dus totaal andere belangen op het spel.
DTC begon met Luuk Oortman in de basis in plaats van Nick Huusken. Verder stonden dezelfde namen als vorige week tegen Reutum aan de start. Mogelijkheden waren spaarzaam in de eerste helft. DTC hield de linies compact en liet het spel aan de thuisploeg, dat op papier ook de betere voetballende ploeg heeft. Na zo'n twintig minuten werd DTC gevaarlijk uit een hoekschop, maar de tegenstoot daarna van Bentelo was nog gevaarlijker. Jamie Brunninkhuis kwam zijn doel uit om de bal weg te schieten en raakte daarbij de aanvaller van Bentelo. De scheidsrechter zag niets onreglementair en dus was het een goede ingreep. Het volgende gevaar liet vervolgens weer lang op zich wachten. Enkele minuten voor rust schoot Oortman na een fraaie combinatie hoog over. Tussendoor had Bentelo al meer van dat soort momentjes gehad en vlak voor rust haalde Brunninkhuis met een goede reflex een bal van de lijn bij een hoekschop.
Al met al had Bentelo in de eerste helft een licht overwicht, maar de ploegen waren aan elkaar gewaagd. De tussenstand van 0-0 was dan ook terecht. In de rust werd al duidelijk dat DTC had op eigen kracht moest doen. Luctor had al snel een 2-0 voorsprong tegen de Lutte te pakken en ook LSV stond voor tegen Rood Zwart. De tweede helft toonde veel gelijkenissen met de eerste. Kansen waren er nauwelijks en Bentelo had het meeste balbezit. Zo af en toe kwam Bentelo dan ook wel voor het doel van DTC, maar telkens kon DTC opgelucht adem halen.
DTC was aanvallend redelijk onmachtig. Toch kreeg het in korte tijd twee mogelijkheden. Na een individuele actie van Sam Tebbe probeerde hij het met een schot in de korte hoek, maar dat ging naast. Kort daarna dook Wout Groeneveld opeens op bij de eerste paal na een lage voorzet. Hij probeerde hem vlak voordat de doelman de bal wou oprapen in het doel te tikken, maar hij vond het zijnet.
De meegereisde supporters hielden de tussenstanden op de andere velden nauwlettend in de gaten, maar het beste was toch om zelf een resultaat te halen. Dat ging heel erg lang ook goed. De negentig minuten waren inmiddels verstreken, maar de scheidsrechter telde er nog een aantal minuten blessuretijd bij. En daarin ging het toch nog mis. Een voorzet belandde voor het doel en werd uiteindelijk in het dak van het doel gekopt, 1-0. De verslagenheid was groot en DTC probeerde tevergeefs in de minuten de nog resteerden een gelijkmaker te maken. Bentelo won de wedstrijd uiteindelijk verdiend en ook DTC kon achteraf juichen. Door het gelijke spel van Luctor et Emergo tegen De Lutte werd de nacompetitie namelijk ontlopen en speelt DTC ook volgend jaar in de vierde klasse. Voor aanvoerder Pim Scholte Lubberink en aanvaller David Westerhof was het de laatste wedstrijd in het eerste van DTC. Zij gaan volgend jaar in een lager elftal spelen na jarenlang actief te zijn geweest in het eerste elftal.