Opstelling DTC '07: Jordi Visschedijk; Daan Groener (Wout Groeneveld), Wout Potijk, Jurriën Arends, Mart Scholte Lubberink; Mark Hesselink, Lars Arens (Roel Potijk), Luuk Oortman; Nick Huusken (Tom Huusken), Sam Tebbe, Max Oortman (Niels Wessels).
Een op het oog lastige uitwedstrijd voor DTC deze zondag. De ploeg van trainer Cas Bruns ging op bezoek bij de nummer twee op de ranglijst: TVV. Het strijdplan tegen deze goed voetballende ploeg was dan ook duidelijk: vanuit een compacte formatie de ruimtes op het veld zo klein mogelijk houden.
Met dat duidelijke strijdplan ging het elftal ook wel het veld op, maar desondanks had de ploeg het heel erg lastig. De voetballers van TVV combineerden er lustig op los, verlegden het spel gemakkelijk van de ene naar de andere kant van het veld en waren daarnaast in staat om met een aantal individueel goede spelers voor dreiging te zorgen.
Dat resulteerde in de tiende minuut al in een snelle gele kaart voor DTC-back Daan Groener, die de rest van de wedstrijd dus op moest passen. Dat zou je denken, maar er werd vanaf de kant al snel ingegrepen. Wout Groeneveld kwam voor hem binnen de lijnen, Luuk Oortman schoof een linie terug.
DTC hield de bal nauwelijks in de ploeg en kon in de eerste helft niet veel meer doen dan tegenhouden. Dat ging goed tot minuut 25. Toen speelde een TVV-speler zich vrij randje zestien. Zijn schot viel, ietwat gelukkig want van richting veranderd, over DTC-goalie Jordi Visschedijk heen en belandde via de onderkant van de lat in het doel.
Met de 1-0 op zak leek TVV met nog meer vrijheid te gaan spelen. DTC kwam maar niet onder de druk vandaan en dat resulteerde op slag van rust in de 2-0. Na een goede combinatie werd de bal meegegeven aan een opstomende back. Die slingerde de bal laag voor, waar een TVV-medespeler deze binnen kon werken. Een flinke domper voor DTC, vlak voor rust.
Aan de mentaliteit van DTC veranderde na de theepauze niet veel. Al was het maar om niet in het mes te lopen van TVV, dat met een aantal snelle spelers voor gevaar zou kunnen zorgen in de omschakeling. Aan DTC de taak om, wanneer het de bal had, deze wat langer in de ploeg te houden. Dat lukte vaker dan in de eerste helft, zonder daarbij echt gevaarlijk te worden.
Na een uur spelen besliste TVV de wedstrijd. Een volgende vlotte aanval werd goed afgerond. Maar ook na deze tegenvaller gingen de kopjes niet hangen bij DTC. Ondanks het feit dat TVV verdiend op een ruime voorsprong stond, bleef DTC zoeken naar ruimte om gevaar te stichten op de helft bij TVV.
Dat lukte vanaf een minuut of 70 steeds beter. De spelers van TVV leken het wel te geloven. Het resulteerde ongeveer een kwartier voor tijd in de 3-1 van Sam Tebbe, die de bal achter een kansloze TVV-keeper schoot.
Het was voor DTC het startsein om aan een offensief te beginnen. De onrust sloop in het spel van TVV en dat was merkbaar. DTC rook bloed, kwam ongeveer vijf minuten dichtbij de échte aansluitingstreffer, maar de bal vloog er net niet in. En zo hield TVV stand en wist het de 3-1 over de streep te trekken.
Ondanks het kleine offensief van DTC in de slotfase een verdiende overwinning voor TVV, dat bij vlagen uitstekend veldspel liet zien. Voor DTC is het zaak om de batterijen op te laden voor de laatste wedstrijd van de tweede seizoenshelft. Ditmaal niet op een zondag, maar op donderdagavond. Dan komt Fleringen 1, dat sinds zondag de koppositie kwijt is maar wel twee wedstrijden minder gespeeld heeft dan TVV, op bezoek op Sportpark Tilligte. Aanvang 20.00 uur. Tot dan.