Opstelling DTC '07: Jordi Visschedijk; Daan Groener, Jurriën Arends, Wout Potijk (Max Oortman), Mart Scholte Lubberink (Rik Groeneveld); Mark Hesselink, Wout Groeneveld (Harm Postel), Luuk Oortman; Nick Huusken (Niels Wessels), Sam Tebbe, Tom Huusken (Lars Arens).
Voor de tweede keer dit seizoen mocht DTC afreizen naar Ootmarsum voor een wedstrijd tegen het vlaggenschip van KOSC. In de bekercampagne werd er na een matige wedstrijd onnodig met 1-0 verloren. Zaak voor de mannen van trainer Cas Bruns om dat deze zondag beter te doen in de competitie.
De ervaring leert zich dat wedstrijden tussen KOSC en DTC doorgaans niet bol staan van het spektakel. Ook deze editie kwam maar moeizaam op gang. Er werd uitgeweken naar het kunstgrasveld vanwege de vele regen voorafgaand aan het duel en ook tijdens de wedstrijd daalden de druppels met enige regelmaat neer op de aanwezige supporters. Die het matige weer overigens niet schuwden, er waren flink wat toeschouwers aanwezig. Waarvoor hulde.
Pas na een halfuur spelen konden we een eerste kans noteren. Deze was voor DTC: eerst mikte Sam Tebbe uit een hoekschop nog te hoog met een kopbal, een minuut later kapte hij zijn tegenstander knap uit maar vloog zijn schot in het zijnet.
Niet veel later werd ook KOSC voor de eerste keer gevaarlijk. Een vrije trap werd voor het doel van DTC geslingerd. Daar vielen vier of vijf spelers over elkaar heen. Via via ging de bal richting doel, maar gelukkig voor DTC ging deze langs de voor KOSC verkeerde kant van de paal.
Het had een waarschuwing moeten zijn voor de gasten, maar dat was het niet. Een minuut later kwam KOSC alsnog op voorsprong. Daarvoor mocht het DTC bedanken: na een persoonlijke fout achterin kon een KOSC-aanvaller doelman Jordi Visschedijk omspelen en de bal vervolgens in het doel schieten: 1-0.
Daar bleef het bij in de eerste helft. Na een bakje thee in de kleedkamer zaak om meteen op zoek te gaan naar de gelijkmaker. Zou je denken. Het tegenovergestelde gebeurde. KOSC maakte een tweede treffer, wederom na een persoonlijke fout in de achterhoede bij DTC. Een kopbal terug naar Visschedijk had niet de juiste lengte. Een KOSC-aanvaller onderschepte en wist wel raad met dit buitenkansje: 2-0.
Niet bepaald de start van de tweede helft waar DTC op gehoopt had. Het leek een beetje de genadeslag, ook al waren er nog zo'n 45 minuten te spelen. De kopjes gingen hangen, passes kwamen niet meer aan. DTC creëerde desondanks nog wel twee grote kansen: Sam Tebbe en Nick Huusken kregen de bal echter niet langs de uitstekend keepende KOSC-goalie.
Trainer Cas Bruns probeerde met de nodige wissels wat teweeg te brengen, maar het heilige vuur leek te ontbreken bij DTC. KOSC kreeg zo'n tien minuten voor het einde van de wedstrijd dé kans op de 3-0, maar een aanvaller mikte te hoog.
Vanuit het niets kwam de spanning toch nog even terug in de wedstrijd, toen Luuk Oortman de bal knap tegen het net schoot. Met nog wat blessuretijd te gaan, leek er opeens weer wat mogelijk voor DTC. Een grote kans kwam er echter niet meer, al viel de bal nog bijna een keertje goed voor invaller Harm Postel.
Teleurstelling overheerste dan ook na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Jan Floors. Teleurstelling omdat DTC geen enkel moment het gewenste niveau wist aan te tikken. De enige speler die dat af en toe wel voor elkaar kreeg, was doelpuntenmaker Luuk Oortman. Hij werd Man of the Match aan de kant van DTC, al had hij die eretitel waarschijnlijk graag in willen leveren voor een beter resultaat.
Volgende week zondag krijgt DTC de kans om zich op het eigen Sportpark Tilligte te revancheren. Dan komt La Première uit Almelo op bezoek. Aanvang, zoals (bijna) altijd: 14.00 uur.