MVV '29 3 – DTC '07 2: 1-3 (1-1).
Onder een heerlijke lentezon mochten we aantreden tegen MVV '29 uit Harbrinkhoek deze zondag. De eerste mentale tik werd voor de wedstrijd al uitgedeeld door de gastheren. Vlak voor aanvang besloten zij namelijk dat we niet op het hoofdveld, maar op het zeer matige kunstgras moesten spelen.
De aftrap was om 10.45 uur en binnen vijf minuten hadden we een reuzekans om de 0-1 te noteren. Stijn Fox kwam door in de zestien, legde de bal terug van de achterlijn op Gijs Antvelink, maar die zag zijn inzet van de lijn worden gehaald door een speler van MVV.
Na deze kans werd het spel van ons steeds minder en kwam MVV steeds beter aan voetballen toe. Nadat Sven Arens een strakke voorzet plukte voordat MVV gevaarlijk werd en MVV een vrije trap over schoot na een overtreding van Jesse Oortman, was er toch weer een kansje voor ons te noteren. Een lange bal werd verlengd in de zestien van MVV en na veel breiwerk kon Bjarne Timmerhuis de bal richting doel krijgen, echter net naast.
Daarna was het toch weer MVV wat de overhand nam en niet veel later terecht op 1-0 kwam. Jordy Sanderink verloor de bal op het middenveld, waardoor we met te veel man voor de bal waren en MVV simpel kon scoren. In die fase had MVV vaker kunnen scoren, maar gelukkig voor ons waren ze slecht in de afwerking of hield Sven ons op de been.
Vlak voor rust kwamen we uit het niets op 1-1. Roel Potijk kreeg de bal na een lange scrimmage voor zijn voet, aarzelde niet en scoorde zijn derde treffer van het seizoen. Meteen daarna had Jordy zijn fout goed kunnen maken door de 1-2 aan te tekenen na een goede aanval, maar de bal ging langs de verkeerde kant van de paal.
Ook MVV kreeg vlak voor het rustsignaal een dot van een kans, maar wederom was het Sven die ons op de been hield. 1-1 de ruststand.
Na een wissel (David Westerhof voor Sander Arens) in de rust, probeerden we ons eigen spel weer op te pakken en niet mee te gaan met MVV. Na twee minuten kreeg Gijs een opgelegde mogelijkheid om de voorsprong te pakken. Echter om onduidelijke redenen schoot hij wild naast terwijl hij door had kunnen lopen richting doel.
De toon was in ieder geval gezet en we kregen MVV goed onder druk. Meer duels werden gewonnen, tweede ballen waren meer voor ons en de dekking zat er strakker op. Er kwamen steeds meer mogelijkheden. De voorsprong hing in de lucht. Gijs werd, volgens ons, prima de diepte ingestuurd en maakte de kans prima af, echter zag de grensrechter buitenspel en werd de goal afgekeurd.
Daarna kon Gijs nog een bal afgeven op een geheel vrijstaande Stijn, maar had hiervoor net te veel tijd nodig zodat de verdediger van MVV redding kon brengen. Gijs werd gewisseld voor Derk Antvelink na deze actie.
Na een overtreding op Jordy mochten we op een mooie positie een vrije trap nemen, maar de keeper van MVV bracht redding. In de 83ste minuut werd Derk door een mooie steekbal van Jamie Brunninkhuis de diepte ingestuurd. Hij behield het overzicht en speelde David aan die de bal simpel in het lege doel kon leggen. 1-2, gezien het spelbeeld in de tweede helft meer dan verdiend.
MVV probeerde met de moed der wanhoop een gelijkmaker te forceren maar kreeg vlak voor het eindsignaal het bekende deksel op de neus. David zette goed door met een sliding en veroverde de bal aan de linkerkant en gaf een panklare voorzet af op Ewout Olde Keizer, die schitterend tegendraads de 1-3 aantekende. Wedstrijd gespeeld.
De prima leidende arbiter floot niet lang daarna af en we konden de drie belangrijke punten bijschrijven. Volgende week is het SUPER SUNDAY op het sportpark in Tilligte, waar we om half 10 aantreden tegen DSVD. Een cruciale wedstrijd voor ons om drie punten te halen gezien het feit dat de nummers 2 en 3 een onderlinge strijd moeten uitvechten. Alle support is welkom! Tot dan.